français | Türkçe

giriş

TRT Belgesel Günleri

3 → 7 Mayıs 2012

| Film gösterimi , Herkese açık

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi İstanbul Modern Sanat Müzesi ve Pera Müzesi ile birlikte 2012 TRT Belgesel Günlerine mekan sponsorudur.
Fim gösterimleri TRT İstanbul Radyosu Harbiye ile birlikte dört salonda gerçekleşecektir.

Diğer salonların programı ve daha fazla bilgi için tıklayınız.


- 03 MAYIS PERŞEMBE
- 04 MAYIS CUMA
- 05 MAYIS CUMARTESİ
- 06 MAYIS PAZAR

03 MAYIS PERŞEMBE

Sonraki

NOTRE DAME DE SION FRANSIZ LİSESİ ODİTORYUMU / HARBİYE

Ulusal Amatör Kategori


15.30 FGR

Yönetmen: Doğacan Aktaş

18’/ Türkçe,

Ulusal Amatör Kategori

15.50-16.10 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


16.10 CANBAZ

Yönetmen: Sedat Aygün

23’/ Türkçe / İngilizce Altyazılı,

Ulusal Amatör Kategori

16.35-16.55 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


16.55 YALNIZLIĞIN İKİ YÜZÜ

Yönetmen: Serhat Çatak

25’/ Türkçe / İngilizce Altyazılı,

Ulusal Amatör Kategori

17.20-17.40 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


17.40 İŞTE BÖYLE

Yönetmen: Osman Şişman / Özlem Sarıyıldız

47’/ Türkçe / İngilizce Altyazılı,

Ulusal Amatör Kategori

18.30-18.50 Yönetmenle Söyleşi ve Gösterim Sonu

04 MAYIS CUMA

Önceki Sonraki

NOTRE DAME DE SION FRANSIZ LİSESİ ODİTORYUMU / HARBİYE

Ulusal Amatör / Uluslararası Kategori


15.30 DIŞARIDAKİLER

Yönetmen: Hüseyin Aydın

24’/ Türkçe / İngilizce Altyazılı,

Ulusal Amatör Kategori

15.55-16.15 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


16.15 ÇOCUK VE PALYAÇO / THE KID AND THE CLOWN

Yönetmen: Ida Gron

53’/ Danimarka / Danca / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

17.10-17.30 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


17.30 PALMİYELER / MOKAN

Yönetmen: Muhammad Ali Hashemzehi

26’/ İran / Beluci / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

17.55-18.15 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


18.15 DİLSİZ BİR HAYAT / A LIFE WITHOUT WORDS

Yönetmen: Adam Isenberg

71’/ Nikaragua-Türkiye / İspanyolca-Nikaragua İşaret Dili / Türkçe–İngilizce

Altyazılı, Uluslararası Kategori

19.25-19.45 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


19.45 GOZARAN-GEÇEN ZAMAN / GOZARAN-TIME PASSING

Yönetmen: Frank Scheffer

87’/ Hollanda / Almanca-Farsça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

21.15-21.35 Yönetmenle Söyleşi ve Gösterim Sonu

05 MAYIS CUMARTESİ

Önceki Sonraki

NOTRE DAME DE SION FRANSIZ LİSESİ ODİTORYUMU/ HARBİYE

Ulusal Amatör / Uluslararası Kategori


11.00 KUMA

Yönetmen: Emine Altaş

26’/ Kürtçe / İngilizce-Türkçe Altyazılı,

Ulusal / Amatör Kategori

11.25-11.45 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


11.45 KUYU: ETİYOPYA’DA SU SESLERİ /
THE WELL: WATER VOICES FROM ETHIOPIA

Yönetmen: Paolo Barberi / Riccardo Russo

56’/ İtalya / Etiyopya Oromo Dili / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

12.40-13.00 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


13.00 SAVAŞ MATADORU / WAR MATADOR

Yönetmen: Avner Faingulernt / Macabit Abramson

71’/ İsrail / İbranice-Arapça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

14.10-14.30 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


14.30 Açıkhava Konseri / Harbiye Radyoevi Bahçesi


15.00 METAL LEYLEK / THE METAL STORK

Yönetmen: Joan Lopez Lloret

80’/ İspanya /İspanyolca / Türkçe – İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

16.20-16.40 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


16.40 ULAN BATUR’LU LAMA / UB LAMA

Yönetmen: Egle Vertelyte

52’/ Litvanya / Moğolca-Tibetçe / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

17.35-17.55 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


17.55 UKRAYNA, BAŞLANGIÇ NOKTASI / UKRAINE, STARTING POINT

Yönetmen: Sergey Bukovsky / Svitlana Zaloga

90’/ Ukrayna / Ukraynaca / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

19.25-19.45 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


19.45 DEMOKRASİNİN BİR ADIM ÖNÜNDE /
BOM / AKA “ONE DAY AHEAD OF DEMOCRACY”

Yönetmen: Amlan Datta

117’/ Hindistan / Hintçe / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

21.45-22.05 Yönetmenle Söyleşi ve Gösterim Sonu

06 MAYIS PAZAR

Önceki

NOTRE DAME DE SION FRANSIZ LİSESİ
ODİTORYUMU/ HARBİYE

Uluslararası Kategori


11.00 ATEŞ İZNİ / PERMISSION TO ENGAGE

Yönetmen: Shuchen Tan

58’/ Hollanda / İngilizce-Arapça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

12.00-12.20 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


12.20 KATYA, VİTYA, DİMA

Yönetmen: Alexey Zhiryakov

57’/ Rusya / Rusça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

13.20-13.40 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


13.40 DEMOKRASİNİN BİR ADIM ÖNÜNDE /
BOM (ONE DAY AHEAD OF DEMOCRACY)

Yönetmen: Amlan Datta

117’/ Hindistan / Hintçe / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

15.40-16.00 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


16.00 KIZ MODEL / GIRL MODEL

Yönetmen: Ashley Sabin / David Redmon

77’/ ABD / İngilizce-Japonca-Rusça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

17.20-17.40 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


17.40 GÖRÜNMEZ POLİS / THE INVISIBLE POLICEMAN

Yönetmen: Laith Al-Juneidi

59’/ Filistin / Arapça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

18.40-19.00 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


19.00 KUYU: ETİYOPYA’DA SU SESLERİ /
THE WELL: WATER VOICES FROM ETHIOPIA

Yönetmen: Paolo Barberi / Riccardo Russo

56’/ İtalya / Etiyopya Oromo Dili / Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

19.55-20.15 Yönetmenle Söyleşi ve Ara


20.15 ÇOCUK VE PALYAÇO / THE KID AND THE CLOWN

Yönetmen: Ida Gron

53’/ Danimarka / Danca/ Türkçe–İngilizce Altyazılı,

Uluslararası Kategori

21.10-21.30 Yönetmenle Söyleşi ve Gösterim Sonu

Sayfa başına dön

recherche


Duyurular

Moodle Sınav Takvimi TICE (Dijital Ortam Eğitimi Paylaşımları) Veli / Bilgi Veli-Öğretmen Görüşme Günleri E-OKUL web-mail