Notre Dame de Sion Fransız Lisesi İstanbul Modern Sanat Müzesi ve Pera Müzesi ile birlikte 2012 TRT Belgesel Günlerine mekan sponsorudur.
Fim gösterimleri TRT İstanbul Radyosu Harbiye ile birlikte dört salonda gerçekleşecektir.
Diğer salonların programı ve daha fazla bilgi için tıklayınız.
– 03 MAYIS PERŞEMBE
– 04 MAYIS CUMA
– 05 MAYIS CUMARTESİ
– 06 MAYIS PAZAR
03 MAYIS PERŞEMBE
NOTRE DAME DE SION FRANSIZ LİSESİ ODİTORYUMU / HARBİYE
Ulusal Amatör Kategori
15.30 FGR
Yönetmen: Doğacan Aktaş
18’/ Türkçe,
Ulusal Amatör Kategori
15.50-16.10 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
16.10 CANBAZ
Yönetmen: Sedat Aygün
23’/ Türkçe / İngilizce Altyazılı,
Ulusal Amatör Kategori
16.35-16.55 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
16.55 YALNIZLIĞIN İKİ YÜZÜ
Yönetmen: Serhat Çatak
25’/ Türkçe / İngilizce Altyazılı,
Ulusal Amatör Kategori
17.20-17.40 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
17.40 İŞTE BÖYLE
Yönetmen: Osman Şişman / Özlem Sarıyıldız
47’/ Türkçe / İngilizce Altyazılı,
Ulusal Amatör Kategori
18.30-18.50 Yönetmenle Söyleşi ve Gösterim Sonu
04 MAYIS CUMA
NOTRE DAME DE SION FRANSIZ LİSESİ ODİTORYUMU / HARBİYE
Ulusal Amatör / Uluslararası Kategori
15.30 DIŞARIDAKİLER
Yönetmen: Hüseyin Aydın
24’/ Türkçe / İngilizce Altyazılı,
Ulusal Amatör Kategori
15.55-16.15 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
16.15 ÇOCUK VE PALYAÇO / THE KID AND THE CLOWN
Yönetmen: Ida Gron
53’/ Danimarka / Danca / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
17.10-17.30 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
17.30 PALMİYELER / MOKAN
Yönetmen: Muhammad Ali Hashemzehi
26’/ İran / Beluci / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
17.55-18.15 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
18.15 DİLSİZ BİR HAYAT / A LIFE WITHOUT WORDS
Yönetmen: Adam Isenberg
71’/ Nikaragua-Türkiye / İspanyolca-Nikaragua İşaret Dili / Türkçe–İngilizce
Altyazılı, Uluslararası Kategori
19.25-19.45 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
19.45 GOZARAN-GEÇEN ZAMAN / GOZARAN-TIME PASSING
Yönetmen: Frank Scheffer
87’/ Hollanda / Almanca-Farsça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
21.15-21.35 Yönetmenle Söyleşi ve Gösterim Sonu
05 MAYIS CUMARTESİ
NOTRE DAME DE SION FRANSIZ LİSESİ ODİTORYUMU/ HARBİYE
Ulusal Amatör / Uluslararası Kategori
11.00 KUMA
Yönetmen: Emine Altaş
26’/ Kürtçe / İngilizce-Türkçe Altyazılı,
Ulusal / Amatör Kategori
11.25-11.45 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
11.45 KUYU: ETİYOPYA’DA SU SESLERİ /
THE WELL: WATER VOICES FROM ETHIOPIA
Yönetmen: Paolo Barberi / Riccardo Russo
56’/ İtalya / Etiyopya Oromo Dili / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
12.40-13.00 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
13.00 SAVAŞ MATADORU / WAR MATADOR
Yönetmen: Avner Faingulernt / Macabit Abramson
71’/ İsrail / İbranice-Arapça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
14.10-14.30 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
14.30 Açıkhava Konseri / Harbiye Radyoevi Bahçesi
15.00 METAL LEYLEK / THE METAL STORK
Yönetmen: Joan Lopez Lloret
80’/ İspanya /İspanyolca / Türkçe – İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
16.20-16.40 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
16.40 ULAN BATUR’LU LAMA / UB LAMA
Yönetmen: Egle Vertelyte
52’/ Litvanya / Moğolca-Tibetçe / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
17.35-17.55 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
17.55 UKRAYNA, BAŞLANGIÇ NOKTASI / UKRAINE, STARTING POINT
Yönetmen: Sergey Bukovsky / Svitlana Zaloga
90’/ Ukrayna / Ukraynaca / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
19.25-19.45 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
19.45 DEMOKRASİNİN BİR ADIM ÖNÜNDE /
BOM / AKA “ONE DAY AHEAD OF DEMOCRACY”
Yönetmen: Amlan Datta
117’/ Hindistan / Hintçe / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
21.45-22.05 Yönetmenle Söyleşi ve Gösterim Sonu
06 MAYIS PAZAR
NOTRE DAME DE SION FRANSIZ LİSESİ
ODİTORYUMU/ HARBİYE
Uluslararası Kategori
11.00 ATEŞ İZNİ / PERMISSION TO ENGAGE
Yönetmen: Shuchen Tan
58’/ Hollanda / İngilizce-Arapça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
12.00-12.20 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
12.20 KATYA, VİTYA, DİMA
Yönetmen: Alexey Zhiryakov
57’/ Rusya / Rusça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
13.20-13.40 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
13.40 DEMOKRASİNİN BİR ADIM ÖNÜNDE /
BOM (ONE DAY AHEAD OF DEMOCRACY)
Yönetmen: Amlan Datta
117’/ Hindistan / Hintçe / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
15.40-16.00 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
16.00 KIZ MODEL / GIRL MODEL
Yönetmen: Ashley Sabin / David Redmon
77’/ ABD / İngilizce-Japonca-Rusça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
17.20-17.40 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
17.40 GÖRÜNMEZ POLİS / THE INVISIBLE POLICEMAN
Yönetmen: Laith Al-Juneidi
59’/ Filistin / Arapça / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
18.40-19.00 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
19.00 KUYU: ETİYOPYA’DA SU SESLERİ /
THE WELL: WATER VOICES FROM ETHIOPIA
Yönetmen: Paolo Barberi / Riccardo Russo
56’/ İtalya / Etiyopya Oromo Dili / Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
19.55-20.15 Yönetmenle Söyleşi ve Ara
20.15 ÇOCUK VE PALYAÇO / THE KID AND THE CLOWN
Yönetmen: Ida Gron
53’/ Danimarka / Danca/ Türkçe–İngilizce Altyazılı,
Uluslararası Kategori
21.10-21.30 Yönetmenle Söyleşi ve Gösterim Sonu